Svatba jako z reklamy aneb balónem do oblak

Znáte tu reklamu jedné pojišťovny?

Nevěsta s ženichem nedočkavě spěchají k louce, kde na ně čeká nádherný horkovzdušný balón. Za nimi s výrazem plným zděšení kráčí muž, který je má oddat.

Všichni nastoupí do proutěného koše. Balón se zhoupne do vzduchu a oddávající se křečovitě chytne sloupku. Do toho foukne vítr a úřední listiny včetně svatební řeči se rozletí a ve větru padají k zemi.

Balón si poklidně pluje oblohou.

Zajímalo by Vás pokračování? Ráda Vám povím, jak to probíhá.

V mém příběhu se vraťme před televizní obrazovku.

V bytě na gauči sedí mladý pár. Koukají na televizi. Zrovna běží pro nás již známá reklama. A právě v tom okamžiku se to stane.

Ráďa a Honza se na sebe podívají a je jasno! Bude svatba! Bude svatba v balónu!

Takto živě před sebou vidím zásnubní příběh našich přátel.

Letos už jsme nečekali, že se budou brát. Přece jen léto skončilo. Vlastně já vůbec nečekala, že bych se účastnila jejich svatby. Vždy si přáli velice skromnou svatbu, nejlépe ve dvou, resp. čtyřech lidech.

Nicméně jedno zářijové odpoledne zazvonil telefon a na druhém konci se ozval hlas Rádi: „Zuzi, mohli bychom Vás poprosit, zda byste nám neodsvědčili takovou jednu věc?“

Já byla v ohromení. Cože svatba bude?!

Hlas kamarádky pokračoval: „Bude to už za měsíc ve středu.“

Hlava mi pracovala na plné obrátky. Zrovna jsem měla rozepsaný článek na téma, za jak dlouho se dá pohodlně naplánovat svatba a měsíc pro mě byl nepředstavitelně šibeniční termín.

To nebylo všechno. Než jsem se vzpamatovala z velice milého překvapení, Ráďa mě „oddělala“ sdělením, že svatba bude v horkovzdušném balónu!

To už pracovala nejen má hlava, i srdce začalo bít rychleji. Uááá v balónu. Vysoko nad zemí. To bude nádhera. Ale já se bojím výšek. Jak to bude probíhat…

Žádost našich přátel jsme s manželem s nadšením přijali. Dnes, po překonání několika mých obav, s Vámi mohu s radostí sdílet netradiční zážitek ze svatebního obřadu v balónu.

Já v balónu - to je sen!

Svatba v balónu to je dobrodružství od začátku až do konce.

Naplánování svatby v balónu se na první pohled může zdát snazší, než plánování jakékoli řekněme současně tradiční svatby, zvlášť pokud netrváte na odpoledním rautu.

Naši přátelé zvolili svatbu v balónu místo malého obřadu někde na úřadě. Oba si nepřáli nic velkolepého a své rozhodnutí žít spolu v manželství chtěli sdílet jen mezi sebou a s námi svědky. I přesto že jim odpadla většina svatebních starostí běžného typu, se nějaký ten zádrhel našel.

Jak naplánovat svatbu v horkovzdušném balónu

Samozřejmě nejprve je nezbytné zajistit horkovzdušný balón s ochotným pilotem.

Svatba v balónu

Svatbami v balónu se v ČR opravdu zabývá pár společností. Pokud byste se nechali inspirovat a plánovali svatbu v balónu, rozhodně rozešlete poptávku do více společností. Jedna Vám totiž nabídne svatbu za určitou cenu a druhá i za cenu poloviční (máme vyzkoušeno), možná i s lepší službou. Klidně mi napište mail, s velkou radostí doporučím společnost, která zařídila svatbu v balónu mým přátelům.

Jak napovídá reklama v úvodu, nepostradatelným je odvážný oddávající. Takového opravdu odvážného oddávajícího a ještě k tomu s odvážnou paní matrikářkou už není úplně snadné sehnat. A ano podle zákona i při sňatku v balónu je potřeba účasti obou. Výjimkou je církevní sňatek, kde k oddání stačí pouze jedna osoba, kterou je kněz či reverend.

Má kamarádka obvolala několik matrik a všude jí se zděšením odmítali. Naštěstí našla tu správnou na krásném Karlštejnsku, kde už měli se svatbami v balónu pár zkušeností.

1

Pokud takové úžasné oddávající najdete, nemáte ještě tak úplně vyhráno.

Další podstatnou záležitostí je totiž datum svatby. Není třeba připomínat, že je nutné najít den, kdy mají čas všechny výše zmíněné osoby. Zde zádrhel není. Ten se může objevit až v podobě počasí.

Naplánujete si svatební den, ale ten je svým způsobem pohyblivý. Horkovzdušný balón vzlétá jen za určitých podmínek a pouze za svítání či před soumrakem. Je tedy předem dáno, že balónová svatba se odehrává brzo ráno anebo večer před západem slunce.

Ovšem záleží ještě na větrnosti či dešti. Spolehnout na dlouhodobou předpověď počasí se nedá, a tak se může stát, že se svatební den kvůli nevhodnému počasí bude muset o pár dní posunout.

Svatba našich přátel se konala na konci října. Bylo celý týden velice pošmourno, ale všichni jsme doufali ve zvrat. Ve svatební den dopoledne nám pilot volal, jestli opravdu chceme letět. Nevěsta již nalíčená, učesaná a oblečená se s lehkým zděšením ptala, zda balon nemůže vzlétnout. Pilot nás naštěstí uklidnil, že vzlétnout můžeme, jen nebudeme mít moc dobrý rozhled. Ale o rozhled šlo až v x-té řadě.

Uvnitř balónu

Dobrodružství pokračuje

Přijeli jsme tedy na louku, odkud byl naplánovaný vzlet. Pro mě bylo překvapení, že balón je připraven velice rychle, zhruba za 15 minut.

Proběhlo malé focení a nástup do proutěného koše, který byl v dlouhých šatech náročnější. Postupně jsme plnili koš: nevěsta, ženich, svědek, svědkyně, paní matrikářka, oddávající, pilot… uf sedm lidí a už jsme tělo na tělo.

A co pan fotograf? Vešel by se, ale byly by z nás sardinky. S lehkým zklamáním mu máváme a najednou jsme ve vzduchu. Já si ani nestihla všimnout, že jsme se už odlepili od země, bylo to ladné, tiché a snadné. Máváme dolů přihlížejícím, rozhlížíme se po krajině a na Karlštejn.

161954

S manželem si po chvilce s hrůzou uvědomujeme, že jediní svatební fotografové jsme najednou my dva. Ještěže jsme si půjčili lepší foťák a kameru. Zcela nepřipraveni se pouštíme do amatérského záznamu svatby našich přátel a přichází další závan dobrodružství.

Paní matrikářka nám sděluje, že bychom měli začít s obřadem, aby stihl proběhnout nad oblastí působnosti jejich matriky, jinak by byl sňatek neplatný. To už pro nás bylo úsměvné.

Myslím si, že k překvapení nás všech přednesl pan oddávající celkem klasickou řeč, která nebyla doprovázena hudbou ale burácením hořáku. Proběhlo jedno ANO, druhé ANO, prstýnky, polibek a bylo.

Novomanželský let

Pluli jsme vzduchem a užívali si krásu jedinečného svatebního okamžiku a nádheru podzimu pod námi. Balón s námi klesal nad vrcholky stromů, stoupal vysoko do podzimní mlhy, opět klesal, proletěl nad zámeckým parkem, těsně minul věž kostela a pan pilot nás průběžně bavil historkami ze své vzduchoplavecké praxe.

Nakonec jsme přeletěli dráty vysokého napětí a s nějakým tím drcnutím přistáli na kopcovité louce. Nádherný hodinový let, který srazil všechny mé strachy z výšek na kolena, je za námi.

Konec dobrodružství

Po přistání je třeba počítat s tím, že nějakou dobu trvá, než se balón sbalí a naloží. Není třeba se tím vůbec zabývat. Náš pilot nám povyprávěl příběh z historie a na základě nikým nezrušeného výnosu o vzduchoplavectví a originální přísaze nás všechny ještě originálněji pasoval do šlechtických rodů.

Jak to probíhalo, si nechám pro sebe, abyste měli nějaké překvapení. Stejně už jsem prozradila hodně.

Následoval přípitek šampaňským z krásně broušených skleniček a občerstvení. Nevíme ani jak, ale strávili jsme po přistání na té naší louce pod oblohou plnou červánků další krásnou a klidnou hodinku.

V záři červánků

To je konec naší nezapomenutelné cesty oblohou.

Na zdraví, přátelé

Děkujeme z celého srdce našim přátelům za svěření důvěry, nádherný zážitek a odvahu plnit si i ty nejbláznivější sny.

 

Váš vzduchoplavec – hraběnka Zuzana Atanasov z Mramoru

20161206_192918

Co vy? Držíte se při zemi? Nebo si i na svatbě plníte ty nejbláznivější sny.

Zuzana Atanasov
Miluji krásu, eleganci, romantiku, originalitu a hlavně kreativitu.Od malička žiji kreativním životem. Stříhám, lepím, skládám, navlékám, modeluji, vyrábím, inovuji… Zároveň jsem vášnivou návštěvnicí svateb. Po vlastní svatbě mi zbyla v šuplíku kupa jedinečných nápadů a prověřených návodů, které čekaly na využití. Dnes díky tomu inspiruji nevěsty, jak pomocí vlastní kreativity zkrášlit svou vysněnou svatbu a přežít svatební šílenství. Jsem autorkou eBooku Jak na originální svatbu přesně podle Vašich představ a hlavně online programu Tvořivá nevěsta. Více informací o tom co dělám najdete zde >>
Komentáře
  1. Jana Krajčová napsal:

    Dobrý den, můžu se zeptat na společnost, která svatbu v balónu realizovala? Děkuji.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.