Kdo jsem?

\"Miluji krásu, eleganci, romantiku, originalitu a hlavně kreativitu.
Od malička žiji kreativním životem. Stříhám, lepím, skládám, navlékám, modeluji, vyrábím, inovuji…
Po vlastní svatbě mi zbyla v šuplíku kupa jedinečných nápadů a prověřených návodů, které čekaly na využití. Dnes díky tomu inspiruji nevěsty, jak pomocí vlastní kreativity zkrášlit svou vysněnou svatbu.\"

Krása,  romantika,  dokonalost,  originalita  a  kreativita.

To vše se mi spojilo v jedno. Kdy? Během našeho nejkrásnějšího dne – toho svatebního.

Naše svatba byla přesně podle mých představ. Byla překrásná, osobitá, romantická, plná okamžiků a koutků, které oslavovaly naši lásku.

Jak jsme toho dosáhli? Vytvořila jsem s malou pomocí snoubence několik dekorací, které nás vystihovaly, vytvořily osobitou svatební atmosféru. A co víc? Tvorba pro mě v předsvatebním čase byla relaxační technikou, která mi pomáhala zvládnout časový pres, nerozhodnost, snahu vyhovět sobě i rodině, dobře míněné rady tetičky z druhého kolene a vůbec celé svatební šílenství

A proč svatební plánování nazývám šílenstvím?

Než jsem naplánovala naši nezapomenutelnou svatbu, tápala jsem. 

Navštívila jsem už nějakou tu řádku svateb a pomáhala i plánovat. Má cesta k vlastní svatbě byla tedy poseta velkou dávkou inspirace z již prožitých svatebních dnů někoho jiného. Ovšem cizí a vlastní svatba to je rozdíl.  Nevěděla jsem, kde začít. Tušila jsem, co je třeba zařídit, ale nevěděla, jaký typ svatby chci.

Strávila jsem hodiny a hodiny u internetu a hledala inspiraci. Našla jsem spoustu inspirace na vše, co ke svatbě patří. Když jsem ale zahrnula to, co bych chtěla mít do svatebního rozpočtu, nestačila jsem se divit. Částka se díky dekoracím a všemu, co tvoří atmosféru svatby, vyšplhala hodně vysoko. Hledala jsem, jak ušetřit.

Změnila jsem taktiku a zase zasedla k internetu.

Tentokrát už nešlo jen o to, jakou svatbu chci, ale jak ji zároveň mít za vyhovující cenu. Nebylo to lehké. Nechtěla jsem ubrat svatebnímu dni vytouženou atmosféru. Prošla jsem nespočet webů, blogů, českých i zahraničních. Nasbírala jsem spoustu nápadů a brzo mi to došlo. Ušetřit mohu tím, že si vyrobím dekorace sama!

Postupně se mi před očima začal promítat obrázek té naší vysněné svatby. Bylo mi konečně jasné, že naše svatba bude NAŠE, když dám prostor své fantazii. Jen tak se do svatby promítne náš vztah a duše.

Vždy jsem měla ráda tvůrčí činnost.

Od malička jsem navštěvovala kreativní kroužky a nechávala se vést fantazií. Ovšem studium technického oboru a několikaletá práce v něm mou kreativní duši poznamenala. Má fantazie spala někde hluboko. Jak jsem ale prohlížela návody, popadla mě chuť si mnoho z nich vyzkoušet. Šla jsem do toho.

Každou volnou chvilku jsem vymýšlela a plánovala, čím naší svatbu odlišit od ostatních. Nakonec jsem vzala papír a stříhala, skládala, lepila. S každým dalším nápadem jsem vyzkoušela novou techniku. Něco se povedlo na poprvé, něco až na x-tý pokus, něco jsem si musela upravit, něco jsem použila a něco zůstalo v zapomnění.

A naše svatba? Byla plná toho, co miluji: lidí, lásky, emocí, romantikyoriginality.

Každý host mi chválil jmenovky, dekorace, dort... Má kreativní dušička byla šťastná, že to vše mělo smysl.

Až zpětně jsem si uvědomila, jak velkou roli tvorba dekorací a nezbytných svatebních maličkostí hrála v tom, že jsem období plánování svatby zvládla bez větší újmy na zdraví. Tvoření mě nabíjelo, a tak jsem měla z čeho čerpat energii na řešení problémů, které se neustále objevovaly.

Najednou byla svatba za námi a mně bylo líto těch hodin strávených hledáním inspirace, návodů a řešení. Stále jsem plná svatebních nápadů, které ale u nás nedostaly prostor. Tak jsem se rozhodla o ně podělit s Vámi, milé nevěsty.

Pokud i Vy toužíte po originální svatbě, ráda Vás provedu hladkou, klidnou a rovnou cestou přímo ke dni D.

Můžete strávit hodiny, noci i dny na internetu hledáním informací, inspirace a návodů, jako jsem to dělala já. Anebo si můžete vybrat některý z mých návodů, pustit se do práce hned a ušetřený čas si užít se svým snoubencem