Chuť královské svatby aneb ochutnejte to, co princ Harry

Znáte sladký bar (sweet bar)? Na současných svatbách pomalu ale jistě zaujímá své místo. Co ho zařadit i na vaši svatbu a rovnou po vzoru prince Harryho a vévodkyně Meghan?

Co je sladký bar?

Jde o samoobslužný koutek pro mlsné jazýčky, ve kterém najdete různé druhy sladkého a cukrovinek. Koutek bývá vkusně sladěn s celkovou výzdobou svatby a dotváří její atmosféru. I samotné cukrovinky často ladí s barvou a stylem svatby.

Co můžete ve sladkém baru ochutnat?

Hlavní místo v baru zaujímá svatební dort, dále svatebčanům nabízí různé dezertylaskominy.

Vzhledem k tomu, že sweet bar přišel do ČR ze zahraničí, často nenabízí zcela tradiční české dezerty, ale spíše muffiny, makronky, cupcaky, různé sladké kalíšky (např. pana cotta…), ale i klasické svatební koláčky v něm mohou mít své místo. Dalším mlsáním jsou různé cukrovinky: čokoláda (čokoládová fontána), ovoce, sladké mandličky, oříšky v čokoládě, zdobené sušenky, cakepops (pečená lízátka), bonbóny, lízátka, která potěší hlavně děti. Z těch klasicky českých dezertů můžete zvolit bábovku, štrůdl, perníčky, věnečky…

Na stole se sladkostmi lze vyčlenit i část pro hosty, kteří mají intoleranci na některé potraviny. Přidáte-li k tomuto mlsání štítky, bude postaráno i o hosty s alergiemi.

Výhody sladkého baru?

  • Je to příležitost, jak ochutnat nevšední sladké.
  • Je to krásná a voňavá dekorace.
  • Je to součást atmosféry svatby.
  • Je to lahodná chuť na jazyku.
  • Je to, jak se říká, pastva pro oči.
  • Je to (kromě tance) příležitost zvednout se ze židle.

Nejoriginálnější pochutiny

Na svatbách jsem již ochutnala třeba čokoládu z čokoládové fontány, ale nejvíce mě uchvátily mandličkové květiny. Mandličky jako takové už zná asi většina návštěvníků současných svateb. Většinou se dávají jako pozornost hostům a v zahraničí mají i svou tradici (pět mandliček pohromadě znamená zdraví, bohatství, hojnost, dlouhý život a štěstí. Tvar mandle symbolizuje nikdy nekončící lásku a jejich lichý počet neoddělitelnost muže a ženy.)

Ale barevné, sladké, voňavé květiny? Nádhera pro oko i jazyk. Květiny (stejně jako mandličky) se ručně vyrábí v Itálii již od roku 1783. Společnost Pelino je vyváží do 50 zemí světa a konečně dorazily i do Čech. Že jsou vhodné i pro královský jazýček potvrdil i princ Harry. Královskou svatební tabuli dekorovalo více než 5 tisíc sladkých květin.

Musím se přiznat, že mě velmi lákalo květiny mít a ochutnat. Na webu www.pelino-confetti.eu je uvedeno, že italské mandle Avola jsou křupavé a zároveň šťavnaté. Že by mohly být mandle šťavnaté? Tomu se mi nechtělo věřit. Když jsem ochutnala, byla jsem překvapená, bylo tomu tak. S manželem jsme vesele mlsaly a mrzelo nás, že v době naší svatby jsme o tomto skvostu nevěděli.

A co vy? Dopřejete sobě a svým hostům sladkou chuť italské pochoutkyatmosféru královské svatby?

Zuzana Atanasov
Miluji krásu, eleganci, romantiku, originalitu a hlavně kreativitu.Od malička žiji kreativním životem. Stříhám, lepím, skládám, navlékám, modeluji, vyrábím, inovuji… Zároveň jsem vášnivou návštěvnicí svateb. Po vlastní svatbě mi zbyla v šuplíku kupa jedinečných nápadů a prověřených návodů, které čekaly na využití. Dnes díky tomu inspiruji nevěsty, jak pomocí vlastní kreativity zkrášlit svou vysněnou svatbu a přežít svatební šílenství. Jsem autorkou eBooku Jak na originální svatbu přesně podle Vašich představ a hlavně online programu Tvořivá nevěsta. Více informací o tom co dělám najdete zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.