Jsem zasnoubená! A co dál? … mé prozření

Ráda bych hned na začátku upozornila, že v tomto článku se s vámi nepodělím ani tak o rady, co kdy zamluvit a přichystat, ale o jedno mé velké prozření, které bohužel přišlo až po svatbě. Doufám, že díky mé zpovědi třeba vylepším něčí zážitek či vzpomínky nejen na den zásnub a svatební den, ale i na další důležité životní okamžiky.

Mé snové zasnoubení

Mé zásnuby byly mnou již nějakou chvíli očekávané, ale i přesto velmi krásné. Můj přítel předvedl, jak dobře zná mou romantickou duši.

Při cestě přes půl republiky udělal zastávku na zámku Červená Lhota. Po prohlídce zámeckých komnat mě i přes poněkud zamračené nebe pozval na lodičku. Spadlo na nás pár kapek a mně v uších zaznělo:

„Nes mě loďko ke břehu, jedu, jedu pro něhu, jedu, jedu pro krásu,
pro dívku s vlasy do pasu. Zlatovlásko, krásko, kdo ví co bude dál?“

Uprostřed jezera, v pozadí s kulisou zámku můj nově objevený romantik poklekl a pronesl ta krásně znějící slova:
„Zuzanko, vezmeš si mě?“
Bála jsem se, že jsem ztratila hlas, ale z mých úst se ozvalo:
„ANO“

Byl to jedinečný, silný okamžik plný radosti, nadšení a úsměvu. Můj už snoubenec mi tehdy s jiskřičkami v očích řekl, že takový zářivý a dlouhé minuty nemizící úsměv u mě ještě neviděl.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Realita

Naše zasnoubení jsme si užily jen těch pár chvil na jezeře.

Měli jsme nutkavý pocit, to co nejdříve sdělit rodičům, a tak jsme tu radostnou zprávu oběma rodinám oznámili v blízké době. Dnes ani nevím, proč jsme s tím spěchali, zřejmě jsme byli plní dojmů a radosti.

Nicméně v obou případech nás rodiče logicky zasypaly ohromným množstvím otázek kolem svatby. Sami jsme ještě neměli žádnou společnou představu o čemkoli, co by se svatby týkalo, natož abychom měli vybrané datum, které každý chtěl hned znát. Byli jsme tedy trochu nedobrovolně natlačeni do hledání odpovědí na otázky rodiny.

Krásný pocitradost ze zasnoubení vyprchaly doslova jak pára nad hrncem.

Zastavení

Drahá slečno, doufám, že okamžik zasnoubení pro Vás byl výjimečný a blažený pocit z něj Vás bude provázet i následující dny a měsíce plné svatebních příprav. Nejdříve bych Vám chtěla ze srdce pogratulovat ke krásnému životnímu rozhodnutí. Nechť pro Vás začíná nádherná životní kapitola plná lásky a radosti.

Než se ale pustíte do plánování svatby, dovolte si zastavení.

Ať máte čas na plánování svatby jakkoli dlouhý, dovolte si setrvat v zásnubní euforii. Je jedno, jak dlouhé Vaše zastavení bude. Může trvat den, týden a třeba i měsíc, dva. Užijte si spolu jako pár ten čas, kdy jste snoubenci. Vychutnejte si to, jak to zní, jaký je to pocit.

I když Vám jako každé nevěstě v hlavě poběží myšlenky na to, co bude dál, kolik je toho potřeba zařídit, kdy a jak zasnoubení oznámit, co nakoupit, objednat a tisíce dalších, nechte je plynout, nevěnujte jim pozornost. Nebuďte jako já. Času na to vše ještě bude dost a opravdu nic neuteče.

Dovolte si jednoduše mít trochu času na vstřebání této události.

 

Prozření

Možná pro Vás tyto řádky nejsou žádnou novinkou a důležité životní okamžiky si umíte prožít. Ale možná jste jako já a mnoho dalších. Tak nějak si plyneme životem a až zpětně si uvědomíme, jak pomíjivé jsou ty nejdůležitější chvíle v životě. Takovým jako já by se mohlo hodit poselství mému mladšímu já, které je tak trochu omluvou mému manželovi a mě za to, o co jsme se ochudili.

Mému mladšímu JÁ:

Milá nevěsto, zastav se prosím a uvědom si, že i Tvůj partner si dopřál čas. To, že Tě požádal o ruku, většinou není jen nápad okamžiku. Muži své kroky promýšlejí. Zvlášť, když se týkají něčeho, co může trvat celý život. Zvlášť, když se týkají manželství.

Zamysli se a uvědom si, že Tvůj budoucí muž Ti právě věnoval svůj zbytek života. Rozhodl se, že Ty jsi ta z milionů dalších dívek, která bude stát po jeho boku ve všech chvílích života. Vložil do Vašeho vztahu veškerou důvěru.

A Ty čteš tento text, protože jsi totéž udělala pro něj – řekla jsi jedno z nejdůležitějších ANO v životě.

Jediný rozdíl je, že muži na své rozhodnutí mají tolik času, kolik si dají a my ženy jen pár vteřin :o) Proto Ti radím, dej sama sobě taky čas a prožij si tu chvíli naplno. Poděkuj svému muži za důvěru a lásku. Neboj se pojmenovat všechny pocity.

Jen na sebe nehrň hned velkou fůru povinností. Věř mi, nic neuteče, svatba se dá zařídit třeba i za dva měsíce. Nehledě na to, že budeš-li si to přát ze srdce a vyšleš-li přání někam do vesmíru, k Bohu, andělům, přírodě, tak svatba bude přesně taková, jakou si ji vysníš.
Nepochybuj a raduj se!

Co Vaše zásnuby? Procítily jste si je nebo kolem Vás ten okamžik jen proletěl?

Těším se na Vaše zásnubní zážitky a prožitky, neváhejte a klidně mi napište :o)

Zuzana Atanasov
Miluji krásu, eleganci, romantiku, originalitu a hlavně kreativitu.Od malička žiji kreativním životem. Stříhám, lepím, skládám, navlékám, modeluji, vyrábím, inovuji… Zároveň jsem vášnivou návštěvnicí svateb. Po vlastní svatbě mi zbyla v šuplíku kupa jedinečných nápadů a prověřených návodů, které čekaly na využití. Dnes díky tomu inspiruji nevěsty, jak pomocí vlastní kreativity zkrášlit svou vysněnou svatbu a přežít svatební šílenství. Jsem autorkou eBooku Jak na originální svatbu přesně podle Vašich představ a hlavně online programu Tvořivá nevěsta. Více informací o tom co dělám najdete zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.